fitschool.sk

Certifikovaný výživový poradca

Osobné tréningy

Individuálne tréningy pre deti a dospelých

Cesta za Vašim zdravším „Ja“ začína  úpravou stravy a samozrejme pohybom.

Pomocou pravidelného tréningu a sebadisciplíny si rýchlo uvedomíte, že máte svoj život vo vlastných rukách.

Všetky tréningy pre deti aj dospelých prebiehajú pod vedením certifikovanej osobnej trénerky a iba  individuálnou formou.

 

U nás Vám vypracujeme tréningový plán z vhodných kondičných pohybových aktivít :
• Bicyklovanie (exteriér aj interiér)
• Rôzna chôdza alebo Nordic walking (exteriér aj interiér)
• Plávanie ( iba pre dospelých plavcov)
• Cvičenie vo vode ( iba pre dospelých plavcov)
• Pohybové aktivity ( pre deti)
Pri osobných tréningoch sa striedajú kondičné aktivity so silovými:
• Cvičenie s vlastnou váhou so zreteľom na zdravotný stav klienta a jeho pohybové zdatnosti
• Cvičenie s kettlebelom, činkami a inými základnými športovými pomôckami

U nás cvičíte:
• Pod odborným dohľadom so zreteľom na správnu techniku cvičenia
• S tréningami na mieru podľa Vášho zdravotného stavu
• S každodennou motiváciou a vedením odborníka
• V súkromnom športovom centre bez „okukávaní“
• Pri vysokých hygienických štandardoch a čistote
• So zabezpečenou sprchou a uterákom, kávou, vodou a proteínom po tréningu

Dosiahnutie Vášho cieľa sa u nás začína:
Prvou konzultáciou, pri ktorej zistíme Váš zdravotný stav, Vaše pohybové obmedzenia, Vaše doterajšie pohybové aktivity, záujem o konkrétne typy aktivít. Následne sa vypracuje osobný tréningový plán, ktorý bude pre Vás najvhodnejší, určia sa termíny tréningov a môžeme začať

Pri výbere akéhokoľvek tréningu je pre dosiahnutie želaného cieľa dôležitá:
• Pravidelnosť (nevynechávať tréningy bezdôvodne a kvôli lenivosti)
• Vytrvalosť (zotrvať na ceste za cieľom, aj keď nebude vždy ľahká)
• Posúvať sa vpred a posúvať vlastné limity
• Maximálne dodržiavať zdravé a vyvážené stravovanie
• Dostatočný a pravidelný relax a spánok

100% zameranie na klienta

Len správne a poctivo odcvičené cviky prinášajú želaný efekt. Preto Vám počas celého tréningu venujeme 100% pozornosť a sme pripravení zodpovedať všetky vaše otázky.

Bicyklovanie

Jazdu na bicykli zvládnete aj vtedy, ak Vám kolená a kĺby nedovolia behať, pretože je k nim šetrnešia. Bicyklovaním neposilňujete iba svaly na nohách ale na rukách, nakoľko časť váhy musia uniesť práve ony. Výhodou bicyklovania je, že počas neho bije srdce rýchlejšie ako zvyčajne, zvyšuje sa srdcový tep a pomáha k znižovaniu rizika kardiovaskulárnych ochorení.

Ďalšou výhodou bicyklovania je tiež fakt, že je fantastickým pomocníkom pri spaľovaní kalorií a tukov, zlepšuje psychickú pohodu – pri športe sa vyplavujú hormóny radosti, zlepšuje myslenie – lepšie okysličenie mozgu priaznivo vplýva na jeho činnosť, odstraňuje únavu – krátka relaxačná jazda na bicykli je účinnejšia než šálka kávy, podporuje imunitný systém – aeróbne cvičenia aktivujú biele krvinky

Odporúčaná dávka bicyklovania je 30 minút 2-3 krát týždenne.

 

0 minút

Odporúčaná dávka bicyklovania je 2-3 krát týždenne

Rýchla chôdza

Nie každý môže pravidelne behať ale rýchla chôdza je ideálna úplne pre každého. Pozitívne pôsobí aj u ľudí s bolesťami kĺbov alebo u ľudí s vysokou nadváhou. Rýchlou chôdzou človek spáli počas 1 hodiny cca 400 kalórii, čo nie je vôbec na zahodenie, avšak intenzita a dĺžka chôdze je individuálne prispôsobená klientom.

Pravidelná rýchla chôdza prispieva na zrýchlenie metabolizmu, k vyššej odolnosti organizmu voči vírusovým ochorenia a negatívnym psychickým faktorom. Rýchla chôdza sa odporúča aj u ľudí  s postcovidovým syndrómom.

Pre bežného človeka, ktorý chce niečo spraviť pre svoje zdravie je rýchla chôdza ideálna, pretože sa jedná o chôdzu vo vyššej intenzite. Zvyšuje sa frekvencia, tým pádom je nutná vyššia svalová kontrakcia a stúpa aj energetický výdaj. Pre väčšinu ľudí však už pôjde o väčšiu fyzickú záťaž a bude ju vnímať skôr ako tréning. K takejto chôdzi si môžete zobrať aj paličky a výraznejšie zapojiť aj horné končatiny. Ide o špeciálny druh chôdze s paličkami – NORDIC WALKING, ktorý má svoje špecifiká a pravidlá, ale vo všeobecnosti ide o veľmi dobrý a efektívny spôsob športovania.

Vplyv na zdravie

Životný štýl
80%
Stravovacie návyky
92%
Genetické faktory
84%

Plávanie a cvičenie vo vode

Plávanie je pohyb odporúčaný pre všetky vekové kategórie, pretože ide o šport, pri ktorom posilňujeme každú jednu časť tela. Okrem toho voda nadnáša a tým odľahčuje kĺbový aparát. Preto je plávanie pre kĺby šetrnejšie a vďaka tomu môžu tento spôsob chudnutia využívať aj ľudia s problémami pohybového aparátu či vysokou nadváhou.

Ďalším spôsobom ako využiť pozitívne účinky pôsobenia vody je silový tréning vo vode, kde sa pridaním jednoduchých cvikov vo vode vytvorí kvalitný tréning celého tela, je taktiež vhodný pre ľudí s nadváhou alebo bolesťami pohybového aparátu.

Hlavné výhody cvičenia vo vode:

• znížená záťaž kĺbov, odľahčená chrbtica, takže je veľmi vhodné aj pre ľudí s miernejšími ochoreniami chrbtice alebo kĺbov a obéznych ľudí

• odpor vody proti telu vytvára prirodzený tlak, čím sa nenásilne zvyšuje záťaž na svalové partie

• voda slúži pre telo ako bandáž, teda prekrví svalstvo a rozprúdi lymfu, čo pôsobí pozitívne pri boji s celulitídou

• pri strečingu pod vodou sa dokonale uvoľňuje svalový tonus

• rýchlejšie sa rozvíja svalová sila a vytrvalosť

• dochádza pri ňom k psychickému uvoľneniu

0 minút

Odporúčaná dávka plávania je 2-3 krát týždenne

Posilovanie & VÝDRŽ

SILOVÝ TRÉNING

Nie je to tak dávno, kedy bol silový tréning považovaný výlučne za výsadu silných mužov a športovcov. Vďaka vede a výskumu dnes už vieme, že zo silového tréningu dokážu profitovať všetci: deti, dospievajúci aj dospelý.

CVIČENIE S VLASTNOU VÁHOU

Zvládnutie cvičenia s vlastnou váhou tvorí základ pre ďalšie typy tréningov, ktorých úroveň Vám bude osobný tréner zvyšovať. Pravidelným cvičením sa výsledky ukážu vo forme pevnejšieho „stredu tela“ ako aj úbytku hmotnosti, zníženiu tuku a nárastu svalovej hmoty.

CVIČENIE S POMOCKAMI

Cvičenie s jednoduchým a účinným športovým náradím je v súčasnej dobe veľmi obľúbené, pretože zvyšuje silu, funkčnosť a vytrvalosť. Kombinuje v sebe nie len posilňovanie celého tela, správne držanie tela ale aj vytrvalostný tréning a taktiež pravidelným tréningom spevňuje šľachy a väzy.

Pri silovom tréningu využívame jednoduché cviky s použitím pomôcok ako je kettlebell, činky, expanderi (gumy na cvičenie) bosu a iné.

Pri tréningoch s deťmi využívame hlavne hravé pohybové aktivity so zreteľom na ich vek, zdravotný stav a záujem o pohyb a cvičenie.

Príprava tréningu

Komplexná starostlivosť

Komplexnou starostlivosťou a nastavením vhodného stravovania a pravidelného pohybu, Vám pomôžeme dosiahnuť stanovený cieľ, dokonalú postavu alebo nadobudnúť pocit vitality a zdravia.

V prípade, ak sa počas  tréningového plánu vyskytne prekážka (choroba alebo iná životná zmena) upravíme ho a prispôsobíme Vašim potrebám.

Počas tréningov Vám venujeme 100% pozornosť so zreteľom na technicky správne odcvičené cviky a na zvyšovanie Vašej pohybovej úrovne.

Veľký dôraz kladieme na individuálny prístup a individuálny progres, preto osobné tréningy prebiehaju iba vo dvojici KLIENT a TRÉNER, pretože tak dokážeme posúvať Vaše hranice a približovať sa k dosiahnutiu vytúženého cieľa.

Ponúkame časovú flexibilitu a možnosť individuálnych tréningov 7 dní v týždni, ktoré sa dajú prispôsobovať každý týždeň podľa Vášho a nášho pracovného kalendára.

Ponúkame Vám možnosť odcvičiť osobné tréningy vo vlastnom športovom centre bez prítomnosti iných ľudí, bez okukávaní a bez pocitu menejcennosti

Taktiež ponúkame možnosť  využiť našu kardio zónu. Pri vopred naplánovanom osobnom tréningu v kardiozóne Vám zaručíme absolútne súkromie, aby ste sa vedeli viac sústrediť na svoj výkon.